Проза

anicca.jpeganicca2.jpg

 

Книга «Аніча» вийшла в 2015 році у видавництві «Ярославів вал» (Київ).

Видана вона дуже якісно, це подарунковий варіант. Її приємно взяти в руки, торкнутися обкладинки із вкрапленням лакованих елементів на китайських ієрогліфах та шрифті на мові палі (вони повторюють назву книги «Аніча»), й, прочитавши підзаголовок «Все йде, все минає», налаштуватися на філософский лад. А на звороті ніби з космосу постає обличчя молодої дівчини, якою я колись була, і школярськими літерами виведено «Класна робота». Хочеться вірити, що читачі так її й оцінять. Якщо правда, що книга —  кращий подарунок,  таку точно можна подарувати і друзям, і рідним, і вчителям, і будь-кому.

Життєві історії в ретроспективі ‒ така її структура. Спочатку йдуть сучасні оповідання, далі ми неначе спускаємося щаблями часу в минулі десятиріччя, читаємо своєрідний щоденник юності. В завершальній повісті «На порозі» йдеться про школярів випуску 1967 року і даються екскурси на початок ХХ сторіччя. Закінчується твір своєрідним епілогом, який раптово переносить читачів знову в сьогодення. Коло замкнулося.

На перший погляд, книга може здатися збірною солянкою з об’єднаних під однією палітуркою дуже різних творів. Але в цьому є й свій плюс, бо читач будь-якого віку й уподобань знайде тут щось цікаве для себе. Ті, хто вже прочитав книгу, оцінили кінематографічність багатьох оповідань, майже завжди несподівані кінцівки, авторський упізнаваний стиль і філосовський склад мислення більшості героїв. Вічні теми любові, смерті, пошуку сенсу життя ‒ стержень «Анічі».

Нижче вміщені деякі з 34-х оповідань, які ввійшли до збірки. Ті, хто захочуть прочитати книгу в паперовому варіанті, можуть замовити її через Інтернет.

Вибрані оповідання: «Очі», «Сила ентропії», «Солодкі танці», «Щоб голова не боліла», «Старенька й гаманець», «Неділя, розколота навпіл», «Аніча».

Рецензія на книгу «Аніча«:

RezensiaAniccia

 

В конце 2015 года вышла электронная версия книги «Аничча» на русском языке. В оформлении обложки использован фрагмент одной из моих картин. Ниже предлагаются аннотация, предисловие редактора и несколько рассказов: «Ясновидение»,  «Коммунистка», «Страсть и долг».

Сейчас в Интернет-магазинах можно также приобрести электронную книгу «На пороге». Это автобиографическая повесть о первой любви.

Ясна_Людмила_На пороге2

У видавництві «Ярославів вал» в 2016 році вийшла друком ще одна моя книга — гостросюжетний роман «Кара небесна». Нижче вміщено уривок з роману.

«На пороге» — повесть на русском языке в бумажном варианте. Опубликовало издательство «Альтерпресс».

«Цветная судьба или Ловушки либидо» вышла в издательстве
«Склянка часу*Zeitglas»

Арина читает…

Автограф-сессия…